top of page

OM OSS

NewTracks China office

NewTracks ble initiert i 2015 med hovedfokus på produktdesign, et område med livstidserfaring. Imidlertid, etter å ha designet de første produktene, var det en utfordring å finne en produsent som kunne levere den ønskede finishen og presisjonen. Følgelig ble fabrikker i Kina, kjent siden 2004, kontaktet*.

I 2018 ble New Tracks China Co. Ltd. etablert, og en ingeniør ble ansatt i Shenzhen. Shenzhen er et område med stor industriell mangfoldighet. Her kan alt produseres! Men, for å sikre kvaliteten, er det nødvendig å ha egne ansatte for å kvalitetssikre hver enkelt forsendelse derfra.

*) I 2001 startet Julius Espedal Frontec AS og jobbet med produksjon i Malaysia, Taiwan og Kina. Frontec AS ble solgt til Bredengen AS i 2008.

I 2022 er det et fantastisk team i Shenzhen med tre ansatte som sikrer dokumentasjon, kvalitet og logistikk. I dag utgjør produktdesign kun 10% av omsetningen, mens 90% er levering av presisjonskomponenter. Målet for NewTracks er å bidra til realisering av norske produktideer og styrke norsk industri med konkurransedyktige komponenter og produkter

 

I 2023 er målet å bli enda bedre på å svare kundene raskt, tilby gode logistikkløsninger og selvfølgelig fortsette å levere kvalitet, presisjon og finish til riktig pris. På de neste sidene vises noen av prosjektene som ble levert i 2022.

Julius Espedal

Siv. ing. maskin, produksjon og produktdesign ved NTH 1991
 Gründer og leder av NewTracks AS og New Tracks China Co. Ltd.

NewTracks team

Vårt team

Julius Espedal NewTracks

Julius Espedal, M.Sc

Founder / CEO

julius@newtracks.no

Oslo office

Jalor Yang NewTracks

Jalor Yang B.Sc

Quality Manager

jalor@newtracks.no

Shenzhen office

Julia Torgersen NewTracks

Julia Torgersen, M.Sc

Executive Assistant

julia@newtracks.no

Oslo office

Sunny Chen NewTracks

Sunny Chen A.A.S.

Office Manager

sunny@newtracks.no

Shenzhen office

Kevin Liu NewTracks

Kevin Liu, B.Sc

Mechanical Project Manager

kevin@newtracks.no

Shenzhen office

Ven Zhang NewTracks

Ven Zhang

Quality Specialist

ven@newtracks.no

Shenzhen office

bottom of page